Infolinia: +48 58 668 00 27

Instalacje fotowoltaiczne

Coraz popularniejsze w naszym kraju stają się tematy odnawialnych źródeł energii. Jednocześnie coraz częściej możemy usłyszeć o fotowoltaice – to tajemnicze, skomplikowane zagadnienie jest w rzeczywistości prostsze niż mogłoby się wydawać.

Fotowoltaika, a raczej ogniwa fotowoltaiczne to panele składające się z czarnych krzemowych płytek, których zdaniem jest zmiana energii słonecznej na prąd elektryczny. Produkcja energii elektrycznej ze słońca, jest najlepszym źródłem pozyskiwania energii odnawialnej i jednocześnie najtańszym. Coraz większa ilość takich paneli na najróżniejszych dachach w naszym kraju, świadczy o tym, że wciąż rośnie grono osób zainteresowanych tym jak obniżyć rachunki lub całkowicie uniezależnić się od lokalnego dostawcy prądu.

W dobie corocznych podwyżek cen energii elektrycznej zachęcamy do zagłębienia się w temat odnawialnych źródeł energii. Wiedza ta może nie odmieni Twojego życia, ale na pewno pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

 • Po pierwsze - po co?

  Powodów, dla których warto jest zainwestować w instalacje fotowoltaiczną jest mnóstwo. Uważamy, że najważniejszym z nich jest oszczędność. Dobrze skonfigurowana i zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna, jest w stanie do 100% zaspokoić zapotrzebowanie Twojego domu, gospodarstwa lub firmy na energię elektryczną.
 • Po drugie - jak?

  Panele fotowoltaiczne zawdzięczają swoją nazwę zjawisku fotowoltaicznemu, zachodzącemu w płytkach krzemowych, z których składają się panele. Zjawisko to polega na przechwyceniu fotonu, który wprawiając w ruch elektrony produkuje energię elektryczną – konkretnie prąd stały
 • Po trzecie - gdzie?

  Instalacje można zamontować praktycznie na wszystkich dachach, wyłączając poszycie eternitem azbestowym. Ważna jest orientacja paneli w kierunku południowym lub wschód-zachód oraz ich kont nachylenia pomiędzy 5 a 35 stopni. Poza dachami, jest możliwe również zainstalowania całego zestawu na ziemi. Potrzebne są wówczas odpowiednie stelaże, które pozwolą bezpiecznie zakotwiczyć instalacje w ziemi.
 • Po czwarte - dla kogo?

  Teoretycznie dla wszystkich. Jednak przeznaczenie instalacji jest bardzo istotne ponieważ firma będzie potrzebować innej instalacji niż gospodarstwo domowe, a sami prosumenci korzystają z instalacji na innych warunkach niż przedsiębiorstwa. Na przykład klient indywidualny nadwyżkę wyprodukowanej energii może odebrać w przyszłości z sieci, natomiast przedsiębiorstwo, może tylko taką energie sprzedać, a potem odkupić po normalnych stawkach.
 • Po piąte - ile?

  Każda instalacja jest inna. Nie ma więc jednego klarownego cennika, który moglibyśmy zamieścić na stronie. Tak naprawdę ich ceny wahają się pomiędzy kilkanaście, a nawet kilkaset tysięcy złotych. Istotną sprawą zaś jest fakt, że instalacje nie powinny zwracać się dłużej niż ok 6-9 lat.

Nasza oferta

Oferujemy kompleksowy montaż instalacji fotowoltaicznych od projektu po wykonanie:

Dla klienta indywidualnego

DLA KLIENT INDYWIDUALNEGO

Dla klienta biznesowego

DLA KLIENT BIZNESOWEGO

Dla gospodarstw rolnych

DLA GOSPODARSTW ROLNYCH

Zacznij oszczędzać
już dziś?


Zmień sposób produkcji energii i
nie płać za prąd!

Huawei
Longi
Sofar
Ja Solar
Leapton
Edge
Gcl
Jinko
Exe
Growatt
Strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając z serwisu internetowego www.elektropomiarAB.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.